سهم مسکن از هزینه خانوار از مرز ۳۵ درصد گذشت

مسکن در سال گذشته بیشترین سهم از هزینه‌های خانوار را تشکیل داده و براساس بررسی‌های انجام شده «مسکن، آب، بـرق و گاز و سـایر سـوخت‌ها» ۳۵.۵ درصد سبد هزینه‌ای خانوار را تشکیل داده‌اند.

قیمت مسکن در ۲۳ سال ۱۰۴ برابر شد

نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به این‌که سود معاملات مسکن کاهش یافته است، گفت: در فاصله سال‌های ۷۱ تا ۹۴ قیمت مسکن ۱۰۴ برابر رشد داشته اشت.

شرایط جدید دریافت وام مسکن با اقساط 20 ساله

هر آنچه از باید و نباید های دریافت وام مسکن لازم است ، در این خبر از باشگاه خبرنگاران جوان بخوانید. اگر قصد خرید مسکن و دریافت وام مسکن را دارید حتما این خبر را به طور کامل مطالعه کنید.

استان‌های شاخص در تحولات بازار اجاره

بانک مرکزی در یک گزارش جدید استان‌های شاخص در تحولات بازار اجاره واحدهای مسکونی را معرفی کرد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» در این گزارش با اشاره به میزان نوسانات قیمت در بازار اجاره مسکن با استناد به شاخص بهای اجاره واحدهای مسکونی در مناطق شهری کل کشور، استان‌های پیشرو در تحولات بازار اجاره و همچنین استان‌هایی که در سال ۹۶ کمترین نوسان را در سطح اجاره‌بها تجربه کردند، اعلام شده است.

مهاجرت مستاجران تهرانی‌ها

بیت الله ستاریان کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه مهاجرت مستاجران تهرانی معکوس شد، می‌گوید:حاشیه‌نشینی در شهرهای اطراف تهران همه ساله رشد حدود 4 درصدی را تجربه می کرد اما به دلیل نابه سامانی‌های این روزهای بازار پیش بینی می‌شود که حاشیه نشینی در سال 97 حدود 6 درصد افزایش پیدا کند.

زیباسازی تنها رنگ‌آمیزی دیوارهای شهر نیست

یک کارشناس ارشد معماری و شهرسازی گفت: زیباسازی تنها ایجاد مبلمان و رنگ‌آمیزی دیوارهای شهر نیست، روش‌های زیباسازی باید در جهت افزایش توانمندی‌ها و ارتقا کیفیت زندگی شهروندان انجام شود.

نصب درب های اتوماتیک

اکوفارس: قوانین ساختمان سازی در سراسر جهان برای راحتی و ایمنی ساکنین و در سطح بالاتر، ایمنی در شهرسازی تصویب می شوند و لازم الاجرا هستند.

رشد سرمایه‌گذاری در بخش ساختمان

در شش ماهه اول سال ۱۳۹۶، احداث ۶۷ هزار و ۸۳۷ دستگاه ساختمان ازجانب بخش خصوصی در مناطق شهری ایران شروع شده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱.۹ درصد کاهش داشته است. برای این ساختمان‌ها بالغ بر ۳۴۰ هزار و ۳۸۶ میلیارد ریال هزینه و ۳۷.۴ میلیون مترمربع سطح کل زیربنای طبقات پیش‌بینی شده است.

عدم تناسب ارتفاع ساختمان‌های تهران حاصل روابط دور زننده

معمار و طراح شهری با اشاره به عدم تناسب ساختمان‌های شهری گفت: «عدم تناسب ارتفاعی ساختمان‌های تهران حاصل بی‌ضابطگی و روابط دور زننده ضوابط، ضوابط غلط و تغییرات مداوم قوانین است.»

ساختمان‌های نما شیشه‌ای چگونه مجوز ساخت می‌گیرند؟

باتوجه به اینکه در شورای اسلامی شهر تهران قانون ممنوعیت استفاده از نمای شیشه‌ای در ساختمان‌ها تصویب شده، اما همچنان کمیته نما مجوز استفاده از این طرح را صادر می‌کند.

قانون ثبت پیش فروش ساختمان در دفاتر رسمی الزامی است

سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: خریدارانی که به صورت پیش فروش قصد خرید ساختمان را دارند باید پس از توافق در بنگاه های معاملات ملکی آن را در یکی از دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسانند.

صنعت لعاب، چشم‌انتظار خروج مسکن از رکود

صنعت تولید لعاب و رنگدانه‌های سرامیکی برای براق کردن کاشی، در ایران قدمت چندانی ندارد و در دهه ۵۰ خورشیدی توسط ایتالیایی‌ها وارد کشور شد.

بازار مسکن در آستانه رکود، رشد قیمت‌ متوقف می‌شود

بازار مسکن که پس از یک دوره رکود طولانی، در چند ماه گذشته رونق گرفته بود بار دیگر به علت جهش قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید متقاضیان در آستانه ورود به دوران رکود قرار گرفته است.

سکونت خانواده فرانسوی در اولین خانه چاپ سه‌بعدی

یک خانواده فرانسوی با اقامت در یک خانه «چاپ سه‌بعدی» اولین خانواده در جهان هستند که به این نوع خانه نقل مکان کرده‌اند. مهندسان فرانسوی نمونه اولیه یک خانه «چاپ سه‌بعدی» را در فرانسه ساختند که در شهر «نانت» واقع شده است. این خانه می‌تواند آغازی برای احداث پروژه‌های بزرگ‌تر، ارزان‌تر و سریع‌تر در ساختمان‌سازی باشد. این خانه با داشتن دیوارهای منحنی می‌تواند میزان رطوبت را کاهش دهد. ساخت این خانه می‌تواند گرایشی ارزشمند در معماری باشد.

مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان، شایدوقتی دیگر

۴۱ درصد انرژی تولیدی معادل سالی ۵ میلیارد دلار در ساختمانها به هدر می رود؛ با این وجود عزمی برای اجرای مباحث مقررات ملی ساختمان که ناظر بر رعایت الگوی صحیح مصرف انرژی است، وجود ندارد.

بازار داغ آپارتمان های 20 متری در پهناورترین کشور جهان

مسکو - ایرنا - مساله مسکن امروز به یک معضل و چالش بزرگ برای جامعه روسیه به عنوان پهناورترین کشور جهان تبدیل شده است چرا که روس ها تمایل دارند در شهرهای پرجمعیت این کشور که امکانات در آن متمرکز شده است، زندگی کنند.