معماری کم نظیر مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی نفت ملک عبدالله

پردیس این مرکز(5 سازه مورد اشاره) شامل مراکز دانش انرژی، رایانه، کنفرانس و نمایشگاه، کتابخانه با آرشیو صد هزار جلدی و نماز خانه می شود.

تصاویر طرح اولیه برج ۷۲ متری پوشیده از گیاهان

یک شرکت معماری طرح اولیه برجی را برای سواحل ویتنام ارائه کرده که سه وجه آن با گیاهان پوشیده و در منطقه ای با عرض ۱۵ متر ساخته می شود. ارتفاع این برج به ۷۲ متر می رسد.

با ترسناک ترین پل های معلق جهان آشنا شوید

پل‌های معلق، سازه‌های حیرت‌انگیز و غول‌پیکری هستند که از بسترهای آبی و روستاها عبور می‌کنند و دو ناحیه دوردست را به یکدیگر اتصال می‌دهند. مهندسی پیچیده و معماری دقیقی که در ساخت این پل‌های معلق به کار می‌رود، بسیار ستودنی و خیره‌کننده است.

احداث ساختمانی در هلند با استفاده از زباله

سازه‌ای در هلند در دست طراحی است که قطعات آن از زباله‌های ساکنان آیندهوون ساخته می‌شود.

ساخت آسمان خراش آکاردئونی قابل حمل و نقل

در جریان برگزاری رقابت سالانه «ای – ولو» که هر سال در زمینه طراحی آسمان خراش های مختلف برگزار می شود، یک ساختمان تاشدنی و قابل حمل و نقل برنده جایزه اصلی شد.

بهترین سازه مرتفع دنیا ؛ یک آسمانخراش ۲.۴ میلیارد دلاری

آسمانخراش Gensler که دومین آسمانخراش مرتفع دنیا است با دریافت جایزه Emporis به عنوان بهترین آسمانخراش دنیا شناخته می شود

عکس های دیدنی از مجموعه‌ کلیساهای معلق در هوا

ساختمان های مقدس کلیساهای ارتدکس همواره در موقعیت مکانی خاص و دیدنی ساخته می شوند.

نماد زيبايي ازسنگاپور

این سازه‌های درخت مانندکه بخشی از پارک ملی Gardens by the Bay هستند، تبدیل به از نمادهای شهر سنگاپور شده‌اند.ازاین درخت ها به عنوان سلول های ذخیره انرژی خورشیدی هم استفاده میشه

طراحی زیبای ساختمان به شکل اثر انگشت

در میان سازه های مختلف معماری جهان ، مواردی خاص و ویژه وجود دارند که به نوعی منحصر به فرد هستند که یکی از این موارد ساختمانی به شکل اثر انگشت است.

جزیره های کوچک چوبی!

جزیره های کوچک چوبی / یک گروه معماری جزایر کوچکی طراحی کرده اند که از چوب ساخته می شوند.

یک ساختمان بازسازی شده و رقابت با لوکس ترین هتل ها

تصور داشتیم که چنین پروژه ای هیچ گاه ساخته نخواهد شد. سپس بدین نتیجه رسیدیم که طرح مذکور ابعاد بسیار حرفه ای و فنی متعددی را شامل می شود و ظرف مدت زمانی کوتاه عاشق آن شدیم!

این خانه رقیب سرسخت باد است

تا به امروز دانش معماری، طرح های متنوعی را برای خانه های ساحلی و همچنین مناطق بادخیز ارائه داده است. تصاویری که در ادامه مشاهده خواهید کرد، مربوط به خانه ای در منطقه مسکونی فلیلاند؛ هلند است.

برج ناقوس جوتو | The Campanile di Giotto

برج ناقوس جوتو، برج کناری کلیسای جامع فلورانس است که سازه ایی مملو از نقش های نمادین است. ساخت آن را معمار ایتالیایی به نام جوتو بر عهده داشته است. وی متاسفانه در سال ۱۳۳۷ دار فانی را وداع می گوید. ارتفاع برج جوتو در حدود ۸۵ متر است و سبک ساخت آن مثل بیشتر ساختمان کلیسای جامع فلورانس برگرفته از معماری گوتیک است. در ساخت برج جوتو، از سنگ های مرمر سبز، سفید و صورتی استفاده شده است.

مرکز تفریحی شاترخان و هرم صلح، سازه هایی مدرن در شهر آستانه

مرکز تفریحی شاترخان در شهر آستانه قزاقزستان، مجتمع تفریحی عظیمی است که کل مساحت آن به ۱۰۰،۰۰۰ متر مربع می رسد و در آن می توان به انواع و اقسام تفریحات پرداخت. مرکز این سازه بزرگ، فضایی دارد که این امکان را برای مردم آستانه فراهم می آورد تا در داخل یک فضای عمومی سرپوشیده بتوانند خرید کنند، در رستوران غذا میل نمایند، به سینما بروند، در نمایشگاههای مختلف شرکت نمایند و در صورت لزوم در هر گونه رویداد فرهنگی در تمام طول سال شرکت جویند و اوقات خوشی را برای خود و اطرافیان خود رقم بزنند. فضاهایی نیز با فضای سبز برای استراحت بازدیدکنندگان پیش بینی شده است که پارک آبی در آن تعبیه شده است که جریان آبی نیز در آن روان است که دور تا دور آبنماها واستخر آب می چرخد و فضای آرام و لذت بخشی برای افرادی که به این مجموعه قدم می گذارند، بوجود می آورد.