ساخت بزرگترین پرینتر سه بعدی ساختمانی جهان از سوی روس ها

یک شرکت روس بزرگترین پرینتر سه بعدی ساختمان سازی جهان را ساخت. این پرینتر می تواند کل یک ساختمان ۶ طبقه را خیلی سریع پرینت بگیرد. پرینتر S-۵۰۰ توسط شرکت AMT-SEPTSAVIA در روسیه ساخته شده است.

دیوار چین به کمک فناوری مرمت میشود

چین با هدف مرمت مناطق فرسوده دیوار بزرگ چین رایزنی هایی را با اینتل آغاز کرده و مرمت بخش های صعب العبور این سازه بزرگ را به پهپادها و هوش مصنوعی این غول بزرگ فناوری سپرده است. چینی ها از این همکاری به عنوان مدلی جدید از حفظ میراث فرهنگی یاد کردند.

مزایای استفاده ازدیوار بتنی فوق سبک پلی استایرن

همانطور که می دانید سبک سازی در ساختمان سازی یکی از اولویت های مهندسان می باشد چرا که با سبک سازی سازه، بنا پایداری بیشتری پیدا می کند و حوادث طبیعی خسارت کمتری بوجود می آورد. ما در این مقاله سعی داریم یکی از انواع دیوار بتنی فوق سبک را معرفی کنیم با ما همراه باشید.

چاپ خانه سه بعدی ارزان قیمت در 12 ساعت

غذا، آب و مسکن سه نیاز اساسی انسان محسوب می شوند که 1.2 میلیارد نفر در سراسر جهان به آن دسترسی ندارند. اما فناوری چاپ سه بعدی حل سریع یکی از این مشکلات را ساده تر کرده است.

نانو عایق‌های محققان کشور به تولید صنعتی رسید

پژوهشگران با استفاده از نانو ساختار‌ها عایق‌های صوتی را عرضه کردند که علاوه بر صنعت ساختمان در هوافضا نیز کاربرد دارد و به گفته این محققان با حمایت بخش خصوصی به تولید صنعتی رسیده است.

چاپگر پرنده برای پروژه های ساختمانی ساخته شد

یک شرکت چینی چاپگری پرنده ساخته که می تواند با کمک ۶ پروانه در ساختمان سازی فعالیت های مختلفی انجام دهد.

معماران و کارگران ساختمانی رقیب آهنی پیدا کردند

ربات هوشمند ساختمان ساز محصولی جدید از دنیای خدمات ساختمانی است که تا 3 برابر سریعتر از کارگران ساختمانی کار می کند.

کشف 40 هزار ساختمان در شهر باستانی مکزیک به کمک فناوری لیدار

آمریکای مرکزی میزبان فرهنگ های قدرتمند بسیاری بوده که عمدتا پس از ورود مهاجران اروپایی اثری از آنها باقی نمانده است، حالا اما با کمک فناوری لیدار اطلاعات بسیاری از آن ها به دست آمده است.

بامبوی سیاه، از طبیعت تا ساختمان‌سازی

بامبو، به‌عنوان یکی از مصالح ساختمانی، ماده‌ای مقاوم، همه‌کاره و سازگار با محیط زیست است. به‌علاوه تنوع زیادی در مورد قطر و ارتفاع آن وجود دارد و می‌توان در مصارف گوناگون از بامبو استفاده کرد.

شهرهای هوشمند، جهان را نجات می دهند

ساختمان های سبز و زیرساخت‌های هوشمند نه تنها رشد اقتصادی شهرها را تحریک می‌کنند، بلکه باعث کاهش انتشار کربن در سراسر جهان نیز می شود.

ترمووود چیست؟

از سالیان گذشته چوب به عنوان یک ماده طبیعی کاربردهای فراوان داشته که به بیشترین کاربرد آن می توان به استفاده در صنعت ساختمان اشاره نمود.

۵ ساختمان عجیب جهان به شکل دایره

این ساختمان هایی که در پایین می خواهیم به شما معرفی کنیم، از سمبل دایره و نیم کره الهام گرفته اند. شاید فکر کنید که معماری های دایره ای فقط چند سال است که مد شده اند در حالی که حتی در بناهای باستانی هم می توان المان های دایره ای شکل را دید. مثلا در کشور یونان، ساختمان های دایره ای شکل دیده می شود و در معماری های مدرن هم که بیشتر بناهای فرهنگی مثل تئاترها از این معماری استفاده می کنند. با الی گشت همراه باشید و با ۵ ساختمان عجیب دنیا که فرم دایره ای دارند آشنا شوید.

نانو پوشش ها، تحولی در ساختمان سازی

کما بیش همه‌ی ما با کلمه نانو آشنایی داریم، درواقع نانو یک مقیاس است یک مقیاس بسیار بسیار کوچک ولی اینکه واقعا تکنولوژی نانو چیست و چگونه در ساختمان سازی می تواند به ما کمک کند موضوعی است که می خواهیم به زبان ساده آنرا بیان کنیم تا با محصولاتی که در این صنعت به کمک معماران آمده و پایداری و حفاظت از محیط زیست را می تواند در پی داشته باشد بیشتر آشنا شویم. با ما همراه باشید.

ایجاد ارتباط میان روبات ها و گیاهان برای ساخت فضاهای معماری

فرض کنید در خانه ای زندگی می کنید که به جای آجر و بتون با سازه هایی از تعامل بین گیاهان و روبات ها و با کمک حسگرها، LED و کامپیوتر ساخته شده است. ساخت چنین خانه ای ۴۰ سال زمان نیاز دارد. اما زیست شناسان، متخصصان علوم کامپیوتر و محققان علوم روباتیک به همراه معماران اروپایی مشغول کار و تحقیق روی این ساختار هستند.

بتن‌ها هم سرطان می‌گیرند!

عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر از سرطانی که سازه‌های سیمانی به آن مبتلا می‌شوند، سخن گفت.

ساخت "خانه‌های ضدزلزله در کمتر از ۲۴ ساعت" توسط دانشمند ایرانی

یکی از دانشمندان کشورمان به نام دکتر صائبی موفق به اختراع سازه‌ای نوین با "تکنولوژی نانو" شده که با استفاده از این اختراع می‌توان یک خانه ۵۰ متری کاملا ضد زلزله و ضد حریق را در کمتر از ۲۴ ساعت ساخت و آماده سکونت کرد.